Tuesday, September 02, 2008

Mutluluk Penceresi...

Gözlerimi kapatıyorum. "Gerçekten mutlu muyum?" diye soruyorum kendi kendime. Bir film şeridi gibi geçiyor görüntüler gözlerimin önünden.. Nedir ki mutluluk diye düşünüyorum.
Sonra aklıma Deniz ve Arda geliyor. Yüzümde bir gülümseme beliriyor. En büyük mutluluk onların mutlu ve sağlıklı olması tabi ki..
Peki "sonra" diyorum.. Mutlu muyum ben?
Yine gözlerimi kapatıyorum. Kendim gibi yaşayabildiğimden dolayı şanslı olduğumu hissediyorum. İçimden geleni yapabiliyorum. Hayal alemimi işe taşıyabiliyorum. Beş dakikaya milyonlarca düş sığdırabiliyorum. (En çok Zuu'cuğum zorlanıyor takip etmekte:)) Birbirinden değerli dostlarımla tüm sıkıntılarımı paylaşabiliyorum. Onlar hayatımda olduğu için kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum.
Bugün Tuğba'cığımla konuştuk bu konuyu. Önemli olanın ne kariyer ne para ne de başka birşey olduğuna, asıl mutluluğun ise yaşanılan anın keyfini çıkartmak olduğuna karar verdik:) Tabi ki sonrasında ikili olarak üzerinde çalıştığımız projelerin hayallerini kurduk. Kızlarla birlikte hazırladığımız ölmeden önce yapmamız gereken 100 şeyin 145. maddesini ekledik:)))
Öğlen Bengi'ciğim geldi işyerine. Yine birsürü hayal kurulup, plan yapıldı. Birlikte seramik çalışacağız mesela:))) Hem de bizim evin dibindeki bir atölyede.
Onu uğurlayıp akşamında Gamze'mizi de alıp Flamenko Dans Topluluğuna katılmak için bir dans kursuna görüşmeye gittik. (Tabi öğlen Bengi de kandırılmaya çalışıldı dans derslerine katılması konusunda..Şimdi özel dans ayakkabılarımızı yaptırıp, çalışma eteklerimizi dikeceğiz. Topuz yapacağımız saçlarımıza takılacak gülleri ise ben çoktaaan alıp hazırlamıştım önceden:)
Yine dağıttım konuyu:)
Mutluluktan bahsediyordum değil mi:) Şimdi düşünüyorum da ben mutlu bir insanım galiba:) Mesela birazdan yan odada uyuyan iki tombul yanaklıyı uyandırmadan mıncıklayıp, beni acayip mutlu eden şu bitmeyen resmim üzerinde çalışacağım...Bu ay bitecek gibi.. Çünkü akşam çalışmalarımı daha düzenli yapabiliyorum artık..
Hem Eylül ayı da geldiiiii. En sevdiğim ay!! Tüm hayallerimin, projelerimin başlangıç noktası.. Kimi insana göre hüznün ayıdır Eylül, oysa benim içim içime sığamaz. Tam bir yenilenme, arınma süreci. Yani bu bile bana bir mutluluk nedeni:)) (Ve birazdan demleyip çalışırken içeceğim çay bile:))
Hadi siz de kapatın gözlerinizi ve düşünün. Mutlu musunuz gerçekten??

8 comments:

enhar koç said...

ne güzel planlar bunlar pino... mutluluk: o kadar kolay ki elde etmesi... yeterki önce kendine mutlu ol..

bembi said...

sabah sevgi ve enerji dolu bir mail alınca insan mutlu olmasın da ne yapsın! :)) iyi ki varsın pinooooo! ;D

pino said...

enhar'cığım kesinlikle öyle.. Benim tezim hep şu oldu: mutlu anne =mutlu çocuklar:)) kendimizi ihmal etmeden yaşamalıyız şu hayatta, biz mutlu olursak çevremizde mutlu olacak demektir bu:)) kocaman sevgilerr:))

bembicim vallahi enerji küpü hatta silindiri hatta küresi şeklinde bekliyorum projelerimizin gerçekleşmesini:) ayrıca da iyi ki sende varsın bembiii:))) yoksa ben "Bembi arkadaşlarını arıyor" oyununu kime çizecektim :))) gelecek hafta damlıyorum yanına, öptüm:)

Anonymous said...

çoooook:)) çoooookkk mutluyum pino.. uzun uzun yıllardan sonra ilk defa:)

patiska said...

en dibe vurdugum zamanlardan biri..
hiç beklemedigim bi yerden en sevdigimden öyle bi darbe aldım ki nefes alırken dahi yüreğim acıyo..
işim yok gücüm yok..mülakata cagıran dahi yok..yok ta yok..
mutsuzumm cok bagırasım var..
ama seni öperim daha cok mutlu ol diye !

pino said...

dilayracığım, hep sürsün bu mutluluk:) Gözlerindeki o ışıltı hiiiiiç kaybolmasınn:) kocaman sevgilerrr:)

Sevgili Patiskacığım, hayat birçok dönemlerden oluşuyor.. Tabi ki mutluluk duyulan zaman dilimlerinin yanı sıra dibe vurulan anlar da oluyor. İş güç bulunur bir şekilde ama sevdiğin bir insandan darbe almak acı bir durum gerçekten .. Keşke seni şu ruh durumundan sıyırıp azıcık neşelendirebilsem:) Herşeyin başı sağlık (laf olsun diye demiyorum bunu inan) Yoluna girmesi için herşeyin içini ferah tutup olumsuz düşünceleri kafandan at diyeceğim. Ben genelde böyle yapıyorum.. Ve de cidden mutsuzum diye bağırmak istiyorsan bağır.. Bu bile acayip bir deşarj yöntemi bence.. Kendini iyi hissettirebilirrr.. Çok öpüyorum seni.. en kısa zamanda hayatının istediğin şekli alması dileklerimle...

Filiz TÜLÜ said...

Hayatı güzelleştirmek için , mutlu yada huzurlu olmak için iyi niyetle yapılan her çaba her emek mutlaka olumlu sonuç verir.

Gerçek mutluluk, insanın kendisinden memnun olması, kendisini sevmesi ve sağlıklı olmasıdır. Sağlığımız varsa mutlaka engeller aşılır. Bazı dönemler acılar üzüntüler belki arka arkaya sözleşmişçesine gelir ancak en son gelen mutlaka güzelliktir. Belki bazen hayat bizi sınıyordur kimbilir. En dayanıklısına en güzel günleri verecektir.

"Hiç bir acı ve üzüntü sonsuza dek sürmez patiska". Sevdiklerine sarıl.

Pino'cuğum mutluluğun daim olsun demiyorum çünkü hayata senin gibi güzel bakabilen bir insanın mutlu olmaması için bir neden göremiyorum.
Kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.

s. said...

This is soooo beautiful!

I don´t speak your language, so, i can´t know what is write. But the draw is wonderful.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...