Tuesday, September 21, 2010

Piyano Eğitimi

Arda bebekliğinden beri müziği çok seven bir çocuk. Bu ilgisini bize hem dinleyici olarak hem de oyuncak müzik aletleri ile gerçekleştirdiği performanslar ile fazlaca hissettirdi. Baktık hevesi geçmiyor doğru bir şekilde müzik eğitimine başlatmaya karar verdik. Çünkü bu yaşlar geriye dönüşü olmayan en değerli zaman aralığı.
Tam da bunları düşünüp araştırmalar yaparken aklıma piyano eğitimi konusunda çok önemli başarılara ve işlere imza atan sayın Buğra Gültek geldi. Kendisine nasıl bir yol izlememiz gerektiğini danıştım. Sağolsun bana konu ile ilgili çok detaylı bilgi verdi.
Sonuç olarak Arda Mayıs ayında evimize yakın bir müzik evinde piyano dersleri almaya başladı. Öğretmeni konusunda ise çok şanslıydık. Çok enerjik cıvıl cıvıl tatlı biri, Arda ona bayılıyor:)
Ders almak tabi ki başlı başına yeterli değil. Her ders öncesi düzenli çalışması gerekiyor. Ödevleri oluyor. Ama çok sevdiği için ben söylemeden kendi kendine oturup çalışıyor. Şimdilik minik bir orgu var bizi idare ediyor. Seviyesi ilerlediğinde duruma göre bakacağız artık.
Bu arada asıl sürpriz geçen haftalarda evimize gelen bir paketti. Yukarıda gördüğünüz 2 güzel kitabı Buğra bey Arda için imzalayıp göndermişti. Özellikle"İlk Piyano Kitabım" Arda'nın kitapçıya gittiğimizde ilk ilgisini çeken kitaptı. Çocukların hoşlanacağı şekilde çok renkli bir anlatımı var. Arda mutluluktan havalara uçtu tabi kitabı eline aldığında.
Bizde müzik macerası bu şekilde devam ediyor. Umarım bu hevesi ve sevgisi hiç bitmez. O devam etmek istedikçe biz de onu imkanlarımız elverdiğince desteklemeye devam edeceğiz. Herkese müzikle dolu günler dilerim.

Not: Piyano eğitimi konusunda detaylı bilgi için buraya bir tık!

5 comments:

Anonymous said...

hoş geldin! özlemiştim seni..

Defne Soysal said...

Aynı dönemlerden geçtik.Başlangıçta piyanoya olan ilgisinin geçicimi kalıcı mı olduğunu bilemediğinizden ve koca bir piyanonun evde atıl bir eşya olmasını istemediğinizden doğru bir karar vermişsiniz.Ama çok değil bir yıl sonra org hiçbir şekilde yetmiyor.İnanın piyano seçimi cocuğunuza piyano eğitimi vermeye karar vermekten daha zor.Şimdiden araştırmaya başlayın derim.Kızım 8 senedir piyano dersi alıyor. Şimdi Grade 7 seviyesinde Royal Academy of Music sınavlarına hazırlanıyor.Son iki seviyeye geldik.Bu konuda bilgi isterseniz seve seve paylaşırım.Sevgiler,

beenmaya said...

inşallah bir gün biz de dinleyebiliriz :)))

coraline said...

arda kac yasinda acaba?bizde de muzik aletlerine bir duskunluk var,kizim 3 yasinda.baslangic icin 4 yas dediler.

pinomino said...

Şebnemcimm ben de çok özledim seni:)

Sevgili Defne çok sevindim yorumunuza, yazdıklarınızda haklısınız. Biz 1. seviyeyi bitirmek üzereyiz. Arda'nın devam durumuna göre bakacağız. Kızınızı tebrik ederim:) Gerçekten içine girilince bu ne kadar emek ve özveri gerektiren bir iş olduğunu anlıyor insan. Umarım sınavda başarılı olur. Sevgilerimle:)

Beenmayacım Aralık'ta konser var, videosunu paylaşırım :D

Pagur merhaba:) Arda 7 yaşında. 6.5 yaşında başladı diyebiliriz:) Yazının sonunda verdiğim linkten çok detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizin de yazdığınız gibi 4-6 yaş arasına ideal başlama yaşı deniyor ama tabi bu çocuktan çocuğa değişir. Arda 4,5 yaşlarında çok oturmak istemedi piyano başına biz de hiç zorlamadık. Sonra kendisi istedi:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...